Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
6 października godzina 17:00 - 22:00

Już 6 października zapraszamy do biblioteki w Michałowicach na moc atrakcji:

17:00; 20:30 Warsztaty tworzenia zakładek – konieczne wcześniejsze zapisy, ilość miejsc ograniczona. Wszystkie materiały zapewnia biblioteka

18:00; 19:30; 21:00 Teatrzyk Kamishibai – bezpłatne bilety do zdobycia od dziś w naszych bibliotekach oraz bezpośrednio przed spektaklem

19:00 Spotkanie autorskie z Aleksandrą Pałką, autorką książki „Świat Zosi” – na spotkanie zapraszamy szczególnie rodziców/opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Dzieci są urodzonymi filozofami, bo zadają najciekawsze pytania
P
odczas tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, która odbędzie się w naszej bibliotece 6 października, zapraszamy na spotkanie autorskie z Aleksandrą Pałką, filozofką, pedagożką i autorką książki „Świat Zosi”.

W trakcie spotkania dowiecie się, że każdy człowiek może mieć inne zdanie na jakiś temat i że warto wysłuchać każdej opinii i pozostać ciekawym świata. Będzie możliwość rozmowy z autorką i zakupu książki z autografem. Spotkanie poprowadzi Michał Lipka (filozof, bibliotekarz).
Książka „Świat Zosi”, to zbiór opowiadań o przygodach uroczej i dociekliwej uczennicy szkoły podstawowej, która pragnie poznać i zrozumieć otaczający ją świat. W codziennych zajęciach Zosi bardzo ważna okaże się filozofia, czyli zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi oraz umiejętność dziwienia się światu!

 

Od godziny 17:00 zapraszamy na pyszną kawę i poczęstunek oraz rozmowy z bibliotekarzami, podczas których poznacie ofertę naszych zajęć, spotkań i udogodnień dla czytelników (Kluby, darmowy dostęp do ebooków, katalog online, planszówki).

Będzie można się zapisać do bibliotecznych Klubów oraz zwrócić zaległe książki beż żadnych zobowiązań.

 

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.
Tegoroczne hasło NOCY BIBLIOTEK brzmi „Absurd nie czytać”, więc zapraszamy, czytajcie!

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

 

Udział w wydarzeniu jest dobrowolny i bezpłatny. Warunki uczestnictwa określa Regulamin dostępny na stronie https://wmichalowicach.pl/biblioteka/onas/regulaminy


Szczegóły

Data:
6 października
Czas:
17:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Biblioteka Publiczna
Telefon:
12 388 50 37
Email:
Strona internetowa:
biblioteka.wmichalowicach.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna
Plac Józefa Piłsudskiego 2
Michałowice, Malopołska 32-091
+ Google Map
Telefon:
12 388 50 71
Strona internetowa:
biblioteka.wmichalowicach.pl