Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
19 kwietnia godzina 18:00 - 20:00

Wernisaż wystawy obrazów oraz rzeźby Artystki Anety Śliwy oraz KONCERT ZUZY WIŚNIEWSKIEJ z Zespołem – ukulele, cejon i bas…

Aneta Śliwa – https://www.facebook.com/anetasliwa1990
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie wydziału rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r., za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju oraz za granicą.
Artystka zajmuje się ceramiką od lat. Jak twierdzi, uwielbia tworzyć piękne, cieszące oko rzeźby, dzięki którym może pokonywać granice technologiczne, jakie towarzyszą pracy w tym z pozoru łatwym materiale. Tematem przewodnim projektów jest świat fauny. Autorka przedstawia w urokliwy sposób sylwetki zwierząt bliskie ich autentycznemu wyglądowi, wykonuje je w rozmaitych kompozycjach i wersjach kolorystycznych. Inspirację dla jej prac stanowi również człowiek i otaczająca go siła natury, odzwierciedlająca się w formach abstrakcyjnych i obrazach ceramicznych. Wszystkie rzeźby są odbiciem zachwytu artystki nad naturą i przyjemności kreacji w plastycznej glinie oraz nieograniczonej w możliwościach fakturowych i kolorystycznych ceramice.

Zuza Wiśniewska – https://www.facebook.com/VoZuzanna/
To ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Utwory spod jej pióra są z reguły efektem nadmiaru emocji, który się z niej, jak to sama określa, wylewa na kartkę, a ponieważ często zdarza jej się coś podśpiewywać – melodie przychodzą do niej same i łączą się naturalnie z tekstami. Stroni od tandety i powielania schematów a nade wszystko ceni sobie autentyczność, którą chce zapewniać słuchaczowi podczas swoich występów. Jej koncerty są jak spotkanie w domowym zaciszu – ciepłe, wzruszające a momentami urokliwie humorystyczne.
Laureatka głównych nagród wielu festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej w całym kraju, między innymi Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję”, 64. Turnieju Poezji Śpiewanej, bydgoskiej FIPY czy Festiwalu im Jacka Kaczmarskiego ,,Nadzieja”. Towarzyszyć jej będzie Piotr Klimek na gitarze basowej oraz Dawid Cholewiński na cajonie, perkusjonaliach i melodyce.

Wstęp wolny! Na podstawie zaproszeń, które będą do odbioru w CKiP od 19.03.2020 r.


Szczegóły

Data:
19 kwietnia
Czas:
18:00 - 20:00

Organizator

Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach
Telefon:
12 388 50 71, 535 029 009
Email:
Strona internetowa:
ckip.wmichalowicach.pl

Miejsce

Sala widowiskowa
Plac Piłsudskiego 2
Michałowice, małopolskie 32-091 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
biblioteka.wmichalowicach.pl