Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
9 maja godzina 08:00 - 15 maja godzina 14:00

Z okazji Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem “Biblioteka – Świat w jednym miejscu”, w dniach 9-15 maja 2022 czeka na Was mnóstwo atrakcji w naszych bibliotekach.

9.05 Poniedziałek

– Zakładki do książek dla wszystkich wypożyczających.

– Bajeczny Poranek: Poznajemy Kontynenty- zajęcia dla przedszkolaków, godz. 11:00 (zapisy- limit wyczerpany).

– Bajkoterapia: Nowe Miejsce- na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami godz. 12:30 spotkanie potrwa ok. 30 minut (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr 123885037).

10.05 Wtorek

– Europa nazywana też Starym Kontynentem: poznaj różnorodność krajów i zwyczajów, degustuj potrawy, sprawdź swoją wiedzę w quizach i zadaniach dla dużych i małych.

– Bajeczny Poranek: Poznajemy Kontynenty- zajęcia dla przedszkolaków, godz. 10:30 (zapisy- limit wyczerpany).

11.05 Środa

– Ameryka Północna i Południowa: przez Stany Zjednoczone przez Meksyk aż do Argentyny –  poznaj różnorodność krajów i zwyczajów, degustuj potrawy, sprawdź swoją wiedzę w quizach i zadaniach dla dużych i małych.

– Piknik z Dyskusyjnym Klubem Książki: godz. 18:00 – zapraszamy stałych bywalców klubu oraz osoby zainteresowane przystąpieniem do niego. Będzie to doskonała okazja, aby poznać innych klubowiczów i zanurzyć się w świat pełen literackich doznań.

12.05 Czwartek

– Magiczny Świat Disney’a w bibliotece: warsztaty dla dzieci połączone z bajkoterapią i poznawaniem biblioteki oraz zawodu bibliotekarza (limit miejsc wyczerpany).

– Bookcrossing w godz. 16:00-18:00

– Azja –  kontynent wielkich kontrastów geograficznych:  poznaj różnorodność krajów i zwyczajów, degustuj potrawy, sprawdź swoją wiedzę w quizach i zadaniach dla dużych i małych.

13.05 Piątek

– Afryka czyli Ziemia Afrów – przez kolorowe i pachnące Maroko, piaszczystą Saharę aż po wilgotne lasy tropikalne i szczyty Kilimandżaro – poznaj różnorodność krajów i zwyczajów, degustuj potrawy, sprawdź swoją wiedzę w quizach i zadaniach dla dużych i małych.

– Bibliogranie (nowa usługa wprowadzona przez bibliotekę do stałej oferty w ramach uczestnictwa instytucji w Programie Rozwoju Bibliotek), start godz. 18:00
Na to spotkanie zaprosiliśmy grupę dzieci z Więcławic, podczas kolejnych spotkań będziemy zapraszać inne grupy lub ogłaszać zapisy.

W tym dniu w szczególny sposób zapraszamy do zrobienia sobie zdjęć w naszej afrykańskiej strefie 😉

14.05 Sobota

– Zakładki dla wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzą bibliotekę.

 – Czytaj Czasopisma na naszych wygodnych sofach, poczęstuj się kawą. (w tym dniu, kawa dla wszystkich korzystających z naszej czytelni czasopism).

14.05 Niedziela

– Dzień Otwarty- zapraszamy wszystkich do biblioteki w godz. 10:00-14:00. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą biblioteki, skorzystania z warsztatów dla dzieci oraz poczęstunku z pyszną kawą. Szczegóły w osobnym “wydarzeniu” już w poniedziałek na naszej stronie.

Dodatkowo przez cały tydzień będzie obowiązywać Amnestia Książkowa (mogą z niej skorzystać osoby, które mają naliczone  kary za przetrzymane książki).

A najmłodszych zapraszamy do robienia zdjęć w kostiumach z całego świata  (stroje dostępne będą w bibliotece).


Szczegóły

Start:
9 maja godzina 08:00
Koniec:
15 maja godzina 14:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Biblioteka Publiczna
Telefon:
12 388 50 37
Email:
Strona internetowa:
biblioteka.wmichalowicach.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna
Plac Józefa Piłsudskiego 2
Michałowice, Malopołska 32-091
+ Google Map
Telefon:
12 388 50 71
Strona internetowa:
biblioteka.wmichalowicach.pl