W piątek, 9.06. ruszyliśmy z „Plecakiem przez Azję”. Na tą pełną wrażeń podróż zabrała nas Agata Matuszczak – mieszkanka Gminy Michałowice.

Opowiedziała nam o swojej niezwykłej wyprawie do Tajlandii, Kambodży i Wietnamu, którą odbyła wraz z mężem.

 

Ich wyprawa rozpoczęła się w Warszawie skąd drogą lotniczą dotarli do Bangkoku a później swoją trasę przemierzali już rowerem, skuterem czy tuk- tukiem (popularnym trójkołowym pojazdem, który pełni funkcję taxi). Przybliżyła nam kulturę i architekturę tego miasta. Na prezentowanych zdjęciach podziwialiśmy świątynię buddyjską Wat Pho, która jest jednym z największych i najstarszych kompleksów sakralnych w Bangkoku. Tam też znajduje się posąg Leżącego Buddy.

Agata przybliżyła nam również smaki Tajlandii, jej kuchni oraz orientalnych potraw i smaków.

Z Bangkoku, już samolotem dotarli do Surant Thani, by rozkoszować się widokami Parku Narodowego Khao Sok. A z stamtąd do ukrytego raju Tajlandii na plażę Railay. Po krótkim odpoczynku w nieziemskim otoczeniu wybrali się do Ko Lanty – wyspy, która jest bardzo popularna wśród turystów i najchętniej wybierana na odpoczynek przez rodziny z dziećmi.

Kolejnym punktem podróży była Kambodża. Tam, nie można było nie odwiedzić świętego miasta Angkor, który był głównym celem podróży do tego państwa. Nasza podróżniczka dotarła tam na rowerze i miała możliwość odkrywania pięknego skamieniałego miasta , które niestety pochłania dżungla. Angkor został umieszczony przez UNESCO na Liście Światowego Dziedzictwa.

Po Kambodży przyszedł czas na zwiedzanie Wietnamu. Dla nas, jako słuchaczy była to niezwykła kulinarna i egzotyczna podróż do Can Tho i delty Mekongu. Znajdują się tam targi na wodzie, gdzie lokali mieszkańcy zaopatrują się w podstawowe artykuły prosto z łodzi.

Uwadze też nie mogły nam umknąć lasy namorzynowe, które tworzą malowniczą tropikalną dżunglę.

Agata podsumowując wyprawę mierzącą 3500km stwierdziła, że na kolejne swoje podróże zabierze o wiele lżejszy plecak.