Czy wiecie kto jako drugi zdobył Mount Everest albo wylądował na Księżycu? Nie? No właśnie!
O tym, że zawsze opłaca się być o krok przed innymi mówił nam, podczas spotkania autorskiego, które odbyło się w naszej bibliotece – Jacek Pałkiewicz.

Podróżnik, odkrywca, od 1994 roku członek Royal Geographical Society, reporter i autor wielu książek, przez prawie 2 godziny dzielił się z nami pasją swojego życia. Jak się okazało wszystko zaczęło się od globusa, który Pan Jacek dostał na urodziny by móc podróżować w wyobraźni, tymczasem, dziś ma na swoim koncie ponad 100 wypraw do wszystkich zakątków świata.

Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Według Pana Jacka nie możemy mówić „ o udało mi się” bo trzeba zawsze dążyć do bycia najlepszym a nie zdawać się na ślepy los. Podstawą wszelkich działań powinien być dobry plan i wiara w siebie, co udowodnił przepływając Atlantyk jako rozbitek. I chociaż były chwile zwątpienia, dotarł do celu ponieważ tak sobie założył na samym początku.

Nasz gość to bardzo życzliwy i otwarty człowiek. Nie wiemy czy to zasługa jego podróży czy mieszkanie w słonecznej i tętniącej życiem Italii, skąd pochodzi jego żona (a jak wiadomo Włosi są niezwykle otwarci na innych). Z chęcią pozował do zdjęć z uczestnikami spotkania, z każdym starał się zamienić kilka słów i wpisać dedykację do książki. A na koniec zgodził się jeszcze udzielić krótkiego wywiadu naszej grupie reporterskiej „Bez Słowa”.