To była niezwykle pracowita i obfitująca w cudowne spotkania niedziela. Już od rana bowiem drzwi naszej biblioteki stanęły otworem przed wspaniałą ekipą filmową z jej szefem Wiktorem Obrokiem na czele oraz przed pełnymi pasji młodymi ludźmi z naszej reporterskiej grupy Bez Słowa Warsztaty fotograficzno-filmowe, które zorganizowaliśmy odbyły się w ramach projektu “Posłuchajmy – skorzystajmy” realizowanemu dzięki finansowemu wsparciu uzyskanemu ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodka Działaj lokalnie. Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.

Uff… Dużo tego ale najważniejsze, że dzięki temu młodzi ludzie z pasją w oku mogą próbować swoich sił w ciężkiej pracy reportera. Same warsztaty były bardzo ciekawe i naprawdę dużo można się było z nich dowiedzieć. Pan Wiktor Obrok to profesjonalista w każdym calu. Nie dość, że w przystępny sposób opowiedział o trudach pracy filmowca, wyjaśnił młodzieży jak dobrze ustawić kadr i ujęcie oraz przygotować się do wywiadu to pokazał jeszcze to wszystko na własnym sprzęcie, który ze sobą przywiózł. Bardzo mu za to dziękujemy – oraz oczywiście jego współpracownikom z Niezależna Szkoła Filmowa OFFmaster którzy również poświęcili swój czas i wspierali nas w sprawach technicznych. Najlepszą oceną tych warsztatów było to, że wręcz musiałyśmy wszystkich „wyganiać” z biblioteki gdyż tego dnia a raczej wieczoru czekało nas jeszcze jedno wydarzenie

Natomiast parę minut po godzinie 17 dowiedzieliśmy się, że… „Co kraj to obyczaj”. Po wakacyjnej przerwie na nowo ruszył nasz Klub Podróżnika. Tym razem na spotkaniu gościliśmy parę niezwykłych podróżników Państwa Mariolę i Tomasza Pik, którzy od ponad 30 lat jeżdżą po świecie i uwieczniają swoje niecodzienne wyprawy. Efektem mariażu ich podróży i filmowego zmysłu jest ponad 100 filmowych reportaży z wielu zakątków całego globu. W niedzielny wieczór mieliśmy okazję „zwiedzić” z naszymi przewodnikami Celebes w Indonezji, Medelin w Kolumbii, Varanasi w Indiach oraz dolinę rzeki Omo w Etiopii. Podczas tej niesamowitej wyprawy mogliśmy zobaczyć m.in. wiszące grobowce, ogromne kopce termitów oraz skalne miasto, kolorowy festiwal kwiatów i proces produkcji kawy a także poznać obrzędy związane ze śmiercią i pochówkiem w świętych rzekach Gangesu. Zgromadzeni na sali goście byli zachwyceni, że mogli wziąć udział w tak ciekawym spotkaniu.
Po nasyceniu ducha przyszedł czas na ciało dlatego też zaprosiliśmy wszystkich na skromny poczęstunek we foyer gdzie można było podzielić się wrażeniami, porozmawiać i zapoznać się z naszymi planami na kolejne spotkania ?
A w listopadzie na Kubę – wyspę jak wulkan gorącą zabierze nas Małgosia Dzwinel. Już teraz serdecznie zapraszamy ?