Chór Camino Gospel jest owocem corocznych warsztatów muzyki gospel, które odbywały się w Więcławicach Starych już od 2012 roku. Lubisz śpiewać? Chór ogłasza nowy nabór! Od października 2020 r. działa pod egidą Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. 

Po VI Warsztatach Gospel w czerwcu 2017 r. wśród miejscowych uczestników wydarzenia podniosły się głosy, aby stworzyć lokalny chór gospel, który miałby stałego dyrygenta i regularne próby. Stowarzyszenie Pełna Chata z radością podjęło to wyzwanie, dzięki czemu we wrześniu 2017 r. narodził się chór Camino Gospel. Pojawili się ludzie pełni pasji, zaangażowania i radości ze wspólnego muzykowania. 

Camino prowadzą Ela Ekiert – absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Patrycja Stachura – niezwykle utalentowana wokalistka i bardzo zdolna dyrygentka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Chórowi akompaniuje znakomity muzyk, aranżer i kompozytor Szymon Markiewicz. Studiował w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Berklee College of Music. Ma na swoim koncie mnóstwo płyt, koncertów i innych projektów muzycznych, w tym wielu warsztatów Gospel. Kameralny skład chóru tworzą osoby aktywne zawodowo, młode mamy oraz młodzież 18+. Łączy ich miłość do muzyki oraz pragnienie szeroko rozumianego rozwoju – wokalnego, tanecznego, intelektualnego i duchowego. Twierdzą, że każdy, kto chce się rozwijać, jest ciągle w drodze – stąd też nazwa chóru: „camino”: to po hiszpańsku „droga”.

W czasie lockdownu chór intensywnie działał, lecz próby zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Był to dla wokalistów i muzyków czas niezwykły, kiedy poznawali siebie oraz swoje głosy zupełnie na nowo. Nie udałoby się to bez fantastycznej dyrygentki Eli Ekiert i organizowanych przez nią ćwiczeń wokalnych, emisyjnych i rytmicznych, które spowodowały wzrost świadomości siebie, własnych deficytów, jak również pomogły zapanować nad głosem oraz zbudować większą pewność siebie. W tym trudnym, a zarazem niezwykłym czasie niektórzy chórzyści wzięli udział w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Gospel, mianowicie Gospel na Skałce 2020. W tym roku wydarzenie miało nieco inny charakter, bo każdy przygotowywał się indywidualnie w zaciszu domowym, a premiera piosenki „My everything” odbyła się online.

Próby chóru docelowo będą odbywać się w sali widowiskowej znajdującej się w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów. 

Jakie są plany chóru na przyszłość? Rozwijać się wokalnie, tanecznie, intelektualnie i duchowo. Dzielić się z innymi radością i wspólną pasją. W przyszłości nie ograniczać się gatunkowo wyłącznie do muzyki gospel. Sięgać również po standardy muzyki rozrywkowej czy filmowej, z czasem powitać nowych członków, aby w chórze znaleźli się ludzie muzykalni i otwarci na różnorodną stylistykę.

 Szczegółowe informacje na temat chóru Camino uzyskają Państwo pod adresem chor.camino@gmail.com lub pod numerem telefonu 534 536 803. Zapraszamy również do polubienia fanpage Chór Camino.