Gdyby sytuacja była inna, zwyczajna, niedługo spotkalibyśmy się, jak co roku, w Więcławicach na Festiwalu Orkiestr Dętych. Dziś jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, muzyków, nas wszystkich.

Na organizowany przez nas festiwal co roku przyjeżdża do naszej gminy ponad 20 orkiestr z różnych miast i miejscowości. Festiwal jest świętem muzyki, która łączy pokolenia!

Takie wydarzenie wymaga od muzyków miesięcy przygotowań, wielu spotkań na próbach, które w obecnym trudnym czasie nie mogą się odbywać, dlatego przygotowanie repertuaru na konkurs nie jest możliwe.

W tym festiwalu biorą oczywiście udział także nasze orkiestry: Orkiestra Dęta ECHO z Michałowic, Orkiestra Dęta “Hejnał” z Więcławic i Orkiestra Wieniawa. Wiemy, że nasi muzycy ćwiczą zdalnie z instruktorami, dbając o swoją muzyczną formę, z czego bardzo się cieszymy. Na Festiwalu zapewne spotkamy się za rok. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia ubiegłorocznego występu Orkiestry “Hejnał” z Więcławic pod batutą Angeliki Poznańskiej: https://www.youtube.com/watch?v=GtQ_mrFYOf4