4 września organizujemy Dzień Otwarty w CKiP. Rodziców i dzieci zapraszamy na godz. 10.00 do sali widowiskowej w Michałowicach, gdzie odbędą się spotkania z instruktorami i prezentacje zajęć. Po prezentacjach będzie można porozmawiać z instruktorami i bliżej zapoznać się z ofertą zajęć.

Od 3 października planujemy uruchomić zajęcia dla dzieci i dorosłych w CKiP.

Opłaty za zajęcia CKiP:

Termin: do 14 października

Bank BSR O/Michałowice 86 8589 0006 0180 0000 0143 0001

Tytuł przelewu: za zajęcia ……./semestr …. –  imię i nazwisko dziecka

Formularz do zapisów do CKiP w Michałowicach oraz Filii CKiP w Więcławicach (ul. Dworska 6) będzie dostępny w zakładce na naszej stronie www.wMichalowicach.pl

  1. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają mieszkańcy gminy Michałowice oraz osoby kontynuujące zajęcia z poprzedniego semestru.
  2. Osoby uczestniczące w zajęciach w ubiegłym semestrze, chcące kontynuować naukę, proszone są o zapis poprzez formularz dostępny na stronie od 5 – 18 września.
  3. Osoby, które zapisały się na zajęcia odbywające się w formie stacjonarnej, jednocześnie deklarują chęć kontynuacji tych zajęć w formie online ( w razie zmiany wytycznych rządowych odnośnie prowadzenia zajęć).
  4. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia.
  5. Osoby, które zostaną przyjęte na zajęcia, otrzymają informację za pomocą SMS do dnia 30 września.
  6. Jeśli na zajęcia nie zapisze się minimalna wymagana liczba chętnych, zajęcia nie zostaną otwarte.

    W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 535 029 009.

    Harmonogram zajęć w zakładce Filia Więcławice na naszej stronie jest niepełny i zostanie zaktualizowany. Wszelkie informacje o ustalonych terminach zajęć znajdują się w ofercie poniżej.

RYSUNEK I MALARSTWO

Zajęcia dla dzieci, które chcą tworzyć dzieła plastyczne i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Na zajęciach poznamy różnorodny wachlarz technik. Poznamy i rozwiniemy pojęcia kompozycji, perspektywy i języka sztuki, stosując je w swoich pracach plastycznych w przyjaznej i radosnej atmosferze.

Instruktorka: Aneta Śliwa – urodzona 05.11.1990 r. w Krakowie. Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie o specjalizacji reklama wizualna. Uczestniczka półrocznego wyjazdu stypendialnego Erasmus we Włoszech na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka rektora na ASP w Krakowie w latach 2012/13 i 2013/14 za wysokie wyniki i osiągnięcia na wydziale. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju i za granicą.

Termin: czwartki 16:00-17:30 – grupa młodsza (7-9 lat), 17:30-19:00 – grupa starsza (10-13 lat)
Koszt zajęć: 300 zł za semestr

GITARA

Na lekcjach gry na gitarze można poznać podstawy techniki klasycznej i fingerstylowej, zrobić kilka kroków w stronę lepszego rozumienia i czytania muzyki, a potem wykorzystać nowo nabyte możliwości, żeby zagrać ulubioną piosenkę. Zajęcia są indywidualne – trwają 30 minut, co pozwala na zupełne dostosowanie programu do potrzeb ucznia. Aktualnie, w zależności od sytuacji epidemicznej, prowadzone są w formie offline lub online. 

Instruktorzy: 

Dominik Plebanek – nauczyciel z 10-letnim stażem, laureat kilku festiwali (Bluesroads, Acoustic Guitar Battle, International Songwriting Contest), aktywny muzyk krakowskiej sceny muzycznej (występy solowe, duet Director’s Cat oraz gitarzysta w projekcie Ania Sama). Nadal kształci się pod okiem dr Piotra Domagały w KSJiMR na kierunku gitara jazzowa. 

Maciej Kozioł – gitarzysta, muzyk sesyjny, pedagog. Płynnie poruszający się w stylistykach takich jak: funk, jazz, rock, metal czy pop. Absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność gitara jazzowa (w klasie dr Artura Lesickiego oraz mgr. Bogdana Skiedrzyńskiego). W 2020 roku ukończył studia muzyczne I stopnia. Uczestnik wielu warsztatów gitarowych prowadzonych przez tak znanych muzyków jak: Jacek Królik, Marek Raduli czy Marek Napiórkowski. Lider formacji Maciek Kozioł Trio, która w kwietniu nagrała swój materiał w warszawskim Nebula Studio. Związany z wieloma różnorodnymi w aspekcie stylistycznym projektami muzycznymi. Pracę jako pedagog rozpoczął od nauczania w jednej z prywatnych szkół muzycznych w Krakowie, w latach 2018-2021 roku prowadził liczną klasę gitary w głogowskiej Akademii Dźwięku, pracował również w szkole uczącej metodą gordonowską – Muzaza w Świdnicy.

Koszt: 520 zł/semestr
Termin: poniedziałek, na godziny instruktor umówi się indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

PIANINO

 Indywidualne zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie umiejętności. Naukę można zacząć od podstaw (podstawy teorii muzyki, gra z zapisu nutowego jak i akordowego, praca nad techniką gry oraz koordynacja rąk, kreowanie frazy muzycznej, umuzykalnianie), lub kontynuować poszerzanie zdobytych już umiejętności.

Instruktor:
Filip Gąsiorowski – to aktywnie działający pianista oraz pedagog. Na codzień związany z krakowskim środowiskiem muzycznym. Grę na swoim instrumencie doskonali już 18 lat. Biegle porusza się w wielu stylistykach muzyki rozrywkowej takich jak jazz, czy funk. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Obecnie doskonali swoje umiejętności w grze na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na kierunku Jazz i Muzyka Improwizowana. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych, prowadzonych przez pianistów takich jak: Danny Grissett, Paweł Tomaszewski, Kuba Stankiewicz, Piotr Wyleżoł, czy Grzegorz Jabłoński. Współtwórca wielu zespołów o różnej stylistyce muzycznej. Działalność pedagogiczną prowadzi od wielu lat, efektywnie pracując z uczniami w każdym wieku, już od najmłodszych lat.

Koszt: 520 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami
Czas trwania: 45 minut

WOKAL

Indywidualne lekcje obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne wraz z ćwiczeniami intonacyjnymi kształcącymi słuch muzyczny, interpretacja utworów z elementami aktorstwa i ruchu scenicznego. Zajęcia wokalne przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla kogoś kto chce doskonalić swój warsztat techniczny, jak i dla osób, którym brak wiary w swoje możliwości głosowe! Owoce naszych zajęć prezentujemy na występach oraz konkursach. Pracy nad wokalem towarzyszy ciepła atmosfera. 

Instruktor:

Maciej Cetnarski – absolwent  Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krośnie w klasie gitary klasycznej. Dla studiów wokalnych porzucił naukę na wydziale Budownictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W czerwcu 2021 roku ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Marii Seremet – Dziewięckiej. Obecnie kontynuuje naukę śpiewu na studiach magisterskich. Muzyka była jego pasją od młodości. Rozwijał ją najpierw grając na gitarze, a później odkrył swoją wielką miłość – śpiew. Dzisiaj doskonali swój głos pod opieką najlepszych profesorów, uczestniczy w kursach mistrzowskich m.in. u Mariusza Kwietnia. Wykonuje muzykę kameralną, operową, sakralną, chóralną oraz rozrywkową. Ostatnio można go było usłyszeć na gali operowej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka w Operze Krakowskiej. Brał także udział w wykonaniu Mszy G-dur no 2, D 167 Franza Schuberta wraz z chórem i orkiestrą w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Ponadto ma w swoim repertuarze partie Sarastra oraz Kapłana z opery „Czarodziejski flet” W.A Mozarta, które śpiewał w Akademii Muzycznej w Krakowie w reżyserii Błażeja Peszka, pod dyrekcją Macieja Tworka. Wraz z Orkiestrą i Chórem Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, podczas koncertu oratoryjnego wykonał partie solowe w „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz w Salve Regina g-moll  Hob. XXIII b:2 J. Haydna, pod batutą Alexandra Humali. Jako solista wraz z Capellą Cracoviensis wykonał mszę „Laudate Pueri” anonimowego kompozytora latynoskiego, pod batutą Jose Vidala.

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI


Instruktor:
 Joanna Zakrzewska – na co dzień pracuje jako bibliotekarz w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych. Nauczaniem języka angielskiego zajmuje się od ponad 20 lat. Pracuje w szkołach oraz w domach kultury. Nauczała języka najmłodsze dzieci, dzieci, młodzież oraz dorosłych. Obecnie pracuje z uczniami szkoły podstawowej.

Z wykształcenia jest pedagogiem (UJ). Ukończyła kurs pedagogiczno-metodyczny z języka angielskiego (UJ). Posiada certyfikaty FCE, CAE (University of Cambridge).

Instruktorka o sobie: „W mojej pracy staram się przede wszystkim o to, aby uczeń polubił język, którego nauczam i aby nauka kojarzyła mu się z przyjemnością, a nie była przykrym obowiązkiem. Prowadzone przeze mnie zajęcia są urozmaicone i często dostosowywane do bieżących potrzeb i chęci uczestników kursu. Dbam nie tylko o atrakcyjne przygotowanie jednostek lekcyjnych, ale także i o to, aby utrwalać wiedzę, stosując testy i inne metody sprawdzania nabytych umiejętności. Atutem moich zajęć jest luźna, serdeczna atmosfera, bardzo ceniona zarówno przez maluchy, jak i odbiorcę starszego czy też dorosłego.”
Koszt: 350 zł
Termin:
Czas trwania: 45/60 minut

TANIEC NOWOCZESNY

Jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Odznacza się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków przez co zajęcia są bardzo rozwojowe.

Instruktor: Kamil Nowak – tancerz, animator.

Koszt: 300 zł
Termin: piątek godz. 14:30, klasy: 4-8 SP
Czas trwania: 60 minut

TENIS STOŁOWY

Znany też jako ping-pong. Gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.  

Zajęcia tenisa w Centrum Kultury i Promocji to nie tylko rywalizacja pomiędzy doświadczonymi zawodnikami na dwóch stołach, ale również wspaniała przygoda dla każdego nawet początkującego. Podzieleni jesteśmy na grupy, zaczynając od podstaw, a kończąc na zdobywaniu punktów przy stole i wielkich turniejach!
1 Grupa początkująca– gry i zabawy ruchowe z rakietkami, podstawy gry w tenisa stołowego + ćwiczenia
2 Grupa średniozaawansowana – gry i zabawy ruchowe , doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego + ćwiczenia, gry singlowe i deblowe.
3 Grupa zaawansowana– doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego, nacisk w głównej mierze na gry singlowe, deblowe + ćwiczenia 

Pięknem tego sportu jest mocna rywalizacja oraz gra indywidualna, która idealnie sprawdzi się dla zawodników, którzy lubią polegać na własnych umiejętnościach podczas zdobywania punktów przy stole!

Instruktor: Mateusz Zieliński
Koszt: 200 zł
Termin: piątek, godz. 15:30-17:00
Czas trwania: 90 minut

CAPOEIRA DLA DZIECI I DOROSŁYCH


Instruktor Adam Faba: „
Capoeira jest bardzo bogata, każdy odnajduje w niej coś dla siebie, zarówno jeśli chodzi o asortyment techniczny, jak i cel treningu. Wielu dorosłych przychodzi po ciekawą formę rekreacji, wysiłku fizycznego, spalenia tłuszczyku, zyskania sprawności, element walki traktując jako wartość dodaną. Tego typu zajęcia są ciekawsze od zwykłego wysiłku typu bieganie czy fitness, ponieważ poza wysiłkiem fizycznym zostawiają konkretną wiedzę w głowie plus umiejętności samoobrony. Często widzę taki proces, że ktoś przychodzi dla rekreacji i naturalnie łapie bakcyla walki i rywalizacji, rozpoczynając wspinanie się po szczeblach gradacji w capoeira.

Dla dzieci capoeira to najlepsza forma treningu ogólnorozwojowego, harmonijnie rozwijająca całe ciało. Rodzice, zapisując dzieci na capoeira, w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę, że zapewniają im wiele zajęć w jednym. Dzieci, trenując capoeira, uczą się akrobatyki i gimnastyki, tańca i rytmiki, gry na instrumentach i śpiewu, zyskują sprawność i gibkość, opanowują podstawy języka portugalskiego, a wszystko to z dużą dozą radości i zabawy. Capoeira, nawet jeśli jest tylko epizodem dzieciństwa, świetnie przygotowuje do dalszej edukacji sportowej. Poza treningami nasi adepci z całej Polski mają okazję brać udział w szkoleniach, egzaminach czy obozach sportowych.”

Instruktor: Adam Faba

Koszt: 450zł
Termin: poniedziałki, środy (w zależności od grupy)
Czas trwania: zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu (po 60 minut)

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

Kurs tańca towarzyskiego i użytkowego dla par.

Instruktor: Kamil Nowak

Koszt: 450zł/semestr
Termin: piątki, godz. 20.15
Czas trwania: 1h

Zapraszamy również dorosłych na zajęcia fitness w Filii w Więcławicach:

poniedziałki: 17.30 – Hatha Joga

czwartki: 19.00 – Body Shape, 20.00 – Zdrowy kręgosłup

piątki: 18.00 – Zumba, 19.00 – Salsation