Od 5 października planujemy uruchomić zajęcia dla dzieci i dorosłych w Filii CKiP w Więcławicach. Dopóki będzie to możliwe, będą się one odbywały w formie stacjonarnej (z uwagą śledzić będziemy bieżące wytyczne).

Zapisy na zajęcia zostaną uruchomione 25 września w formie online. Zapisy będą trwać do 29 września.

Link do formularza znajduje się TUTAJ. 

  1. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają mieszkańcy gminy Michałowice.
  2. Osoby, które zapisały się na zajęcia odbywające się w formie stacjonarnej, jednocześnie deklarują chęć kontynuacji tych zajęć w formie online ( w razie zmiany wytycznych rządowych odnośnie prowadzenia zajęć).
  3. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia.
  4. Osoby, które zostaną przyjęte na zajęcia, otrzymają informację za pomocą SMS do dnia 2 października.
  5. Jeśli na zajęcia nie zapisze się minimalna wymagana liczba chętnych, zajęcia nie zostaną otwarte.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 733 029 009.

CAPOEIRA – brazylijska sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Ruchy capoeira są bardzo płynne i rytmiczne. Z Brazylii, a więc z języka portugalskiego, pochodzi słownictwo i teksty piosenek.

Instruktor: Adam Faba.

Koszt: 410 zł/ semestr

Termin: poniedziałki, środy w godzinach: 12:30 – 13:30 (dzieci w wieku 5-7 lat), 13:30 – 14:30 (dzieci w wieku 8-12 lat), 20:00 – 21:00 (młodzież i dorośli)

Czas trwania: 60 minut

GITARA – na lekcjach gry na gitarze można poznać podstawy techniki klasycznej i fingerstylowej, zrobić kilka kroków w stronę lepszego rozumienia i czytania muzyki, a potem wykorzystać nowo nabyte możliwości, żeby zagrać ulubioną piosenkę. Zajęcia są indywidualne – trwają 30 minut, co pozwala na zupełne dostosowanie programu do potrzeb ucznia. Aktualnie, w zależności od sytuacji epidemicznej, prowadzone są w formie offline lub online. 

Instruktor: Dominik Plebanek

Koszt: 400 zł/ semestr

Termin: wtorek, termin zostanie ustalony indywidualnie

Czas trwania: 30 minut

PIANINO – indywidualne zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie umiejętności. Naukę można zacząć od podstaw (podstawy teorii muzyki, gra z zapisu nutowego jak i akordowego, praca nad techniką gry oraz koordynacja rąk, kreowanie frazy muzycznej, umuzykalnianie), lub kontynuować poszerzanie zdobytych już umiejętności.

Instruktorka: Gabriela Świerczek – Kurowska

Koszt: 450 zł/semestr

Termin: poniedziałek, termin zostanie ustalony indywidualnie

Czas trwania: 45 minut

WOKAL – indywidualne lekcje obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne wraz z ćwiczeniami intonacyjnymi kształcącymi słuch muzyczny, interpretacja utworów z elementami aktorstwa i ruchu scenicznego. Zajęcia wokalne przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla kogoś kto chce doskonalić swój warsztat techniczny, jak i dla osób, którym brak wiary w swoje możliwości głosowe! Owoce naszych zajęć prezentujemy na występach oraz konkursach. Pracy nad wokalem towarzyszy ciepła atmosfera. 

Instruktorka: Gabriela Świerczek – Kurowska

Koszt: 450 zł/semestr

Termin: poniedziałek, termin zostanie ustalony indywidualnie

Czas trwania: 45 minut

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI

Termin: ogłosimy w późniejszym terminie

Koszt: 250 zł/semestr

Czas trwania: 60 minut

TANIEC NOWOCZESNY – jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Odznacza się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków przez co zajęcia są bardzo rozwojowe. Zajęcia są dedykowane dzieciakom powyżej 7 roku życia.

Instruktor: Kamil Nowak

Koszt: 250 zł

Termin: piątek, godzina 14:45 – 15:45

Czas trwania: 1h

FIT KID – Ogólnorozwojowe zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-12 lat. Dużo ruchu, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.
– gry ruchowe
– sprawnościowe tory przeszkód
Zajęcia FiT-KiD poprawiają zwinność, koordynację ruchową, zmysł równowagi, a także refleks i koncentrację.
Zwiększają pewność siebie i świadomość własnego ciała.

Bo nie ma odporności bez aktywności!

Dzieci nie mogą nie nadawać się do sportu. Jest w nim miejsce dla każdego. Zapewnia on wiele ścieżek i możliwości rozwoju. Chodzi w nim głównie o to, żeby kształtować lepszych ludzi, a dopiero w dalszej kolejności sportowców. To nie tylko zdrowie i dobra zabawa, ale też kompetencje niezbędne w życiu. Niewielu zostanie mistrzami sportu, ale wszyscy mogą stać się dobrymi, mądrymi i zaradnymi ludźmi. Bo sport uczy życia.
(dr Łukasz Panfil)

Instruktorka: Maja Moczyńska – Papka

Koszt: na zajęcia obowiązuje karnet za 50 zł na 4 wejścia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni lub karnet za 90 zł na 8 wejść do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy

Termin: czwartek, godzina 14:00 (dzieci 6 do 8 rok życia), 15.00 (9 do 12 rok życia)

Czas trwania: 1h

RYSUNEK I MALARSTWO

Instruktorka: Dorota Szczepanek

Koszt: 250 zł/semestr

Termin: czwartek, godzina 15.30 – 17.00, 17.10 -18.40 (podział na grupy nastąpi w późniejszym terminie – poinformujemy Państwa sms’owo o grupach i godzinach zajęć)

Czas trwania: 1,5 h
Opis zajęć:
1. Zapoznanie się z technikami i narzędziami wykorzystywanymi w malarstwie, rysunku i grafice.
2.Ćwiczenie dokładnej obserwacji i dostrzeganie szczegółów w otaczającym świecie.
3.Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości na piękno otaczającego nas świata.
4.Rozwijanie umiejętności komponowania na płaszczyźnie.
5.Zapoznanie się z najważniejszymi dziełami sztuki i ich twórcami.

GIMNASTYKA 50+ Zajęcia gimnastyczne z wykorzystaniem sprzętu sportowego: maty, duże piłki, taśmy i inne.

Instruktorka: Małgorzata Pilińska – Babula

Koszt: na zajęcia obowiązuje karnet za 30 zł na 4 wejścia

Termin: poniedziałek, godzina 10:00 – 11:00

Czas trwania: 1h

HATHA JOGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH – Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również i przede wszystkim nauka prawidłowego oddechu, a właściwie powrót do schematu oddychania, jakim się posługujemy od chwili narodzin, zatracając go z czasem i wchodząc w tzw. oddech paradoksalny. Joga to nauka głębokiej relaksacji, wyciszenia i uspokojenia naszego umysłu. Praktyka uzdrawia nasze ciało i duszę. Po zajęciach ciało jest lekkie, a zarazem mocne i sprężyste, dusza ‘fruwa’.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ COTYGODNIOWE ZAPISY POD NUMEREM:
733 029 009

Instruktorka: Agata Skowronek

Koszt: na zajęcia obowiązuje karnet za 80 zł na 4 wejścia

Termin: poniedziałek, godzina 17:30 – 19:00

Czas trwania: 1,5 h

JOGA KUNDALINI – Kundalini to ukryty potencjał duchowy, który drzemie uśpiony wewnątrz każdego z nas. Praktyka kundalini yogi pobudza tę siłę do życia, uaktywniając tym samym przepływ naszej energii. Yoga kundalini to yoga najwyższej świadomości , którą to zaczynamy używać w codziennym życiu. Oznacza to, że w pełni świadomie możemy kierować naszą energią, przenosząc ją na różne dziedziny naszego życia, aby polepszyć jego jakość. Kundalini yoga daje nam moc duchową, moc potrzebną do wykonywania wszelakich działań, podejmowania odważnych decyzji bez obaw i lęków, realizację marzeń itp. Innymi słowy, praktyka pozwala poznać głęboko samego siebie, daje umiejętności pokonywania blokad fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych. Każdy z nas pragnie, aby jego życie stawało się jeszcze lepsze, pełniejsze, piękniejsze pod każdym względem. Nie zdajemy sobie sprawy, jak nasza psychika jest ważna i jaki ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne. W yodze kundalini posługujemy się ciałem, aby wprowadzać proces uzdrawiania. Yoga ta pracuje bardzo mocno z układem nerwowym i hormonalnym, oddziałując na pracę narządów i organów, głównie szyszynkę i przysadkę mózgową. W ten sposób wspomaga proces leczenia chorób, buduje zdrowie psychiczne i fizyczne.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ COTYGODNIOWE ZAPISY POD NUMEREM:
733 029 009

Instruktorka: Agata Skowronek

Koszt: na zajęcia obowiązuje karnet za 80 zł na 4 wejścia

Termin: piątek, godzina 19:15 – 20:45 (zajęcia ruszą w późniejszym terminie)

Czas trwania: 1,5 h

ZDROWY KRĘGOSŁUP/PILATES – Profilaktyka zdrowych pleców, nauka prawidłowych nawyków. Zajęcia skupiające się na mięśniach stabilizujących kręgosłup. Ćwiczenia wzmacniające osłabione mięśnie i rozciągające spięte grupy mięśniowe.

Pilates jest formą przeznaczoną dla wszystkich, którzy troszczą się o swój kręgosłup, gdyż wzmacniamy na tych zajęciach mięśnie głębokie, które go stabilizują. Idealna forma zajęć dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ COTYGODNIOWE ZAPISY POD NUMEREM:
733 029 009

Instruktorka: Małgorzata Pilińska – Babula

Koszt: na zajęcia obowiązuje karnet za 50 zł na 4 wejścia lub za 90 zł na 8 wejść

Termin: czwartek, godzina 18:30 – 19:30

Czas trwania: 1h

POWER FIT – zajęcia bazujące na treningu funkcjonalnym  i interwałowym. Nastawione na spalanie, zwiększenie wytrzymałości i wydolności organizmu. Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, hantlami, piłkami i/lub stepem.  Intensywność zajęć będzie dostosowana do oczekiwań grupy.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ COTYGODNIOWE ZAPISY POD NUMEREM:
733 029 009

Instruktorka: Małgorzata Pilińska – Babula

Koszt: na zajęcia obowiązuje karnet za 50 zł na 4 wejścia lub za 90 zł na 8 wejść

Termin: czwartek, godzina 19:30 – 20:30

Czas trwania: 1h

ZUMBA – Taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto “Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (squat, lunge) oraz treningu cardio.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ COTYGODNIOWE ZAPISY POD NUMEREM:
733 029 009

Instruktor: Kamil Nowak

Koszt: na zajęcia obowiązuje karnet za 50 zł na 4 wejścia lub za 90 zł na 8 wejść

Termin: czwartek, godzina 20:30 – 21:30

Czas trwania: 1h